Astra9 header


Astra9

Příběh tří podzimních dní

Příběh
'podzim' vypráví Takiguchi, sedmnáctiletý mladík, který se se svými rodiči právě přestěhoval do menšího města. Vyráží do podzimní přírody, aby našel vodu, houby, seberealizaci, tři sympatické dívky a další zbytečnosti.

Původ
Hra 'podzim' byla vytvořena do soutěže AnimeFestu 2009 o nejlepší vytvořenou českou Ren'Ai. Tuto soutěž pak následně 'podzim' u poroty vyhrál a u hráčů se umístil těsně na druhém místě, což považuji za výborný výsledek. O dalších strastech vzniku 'podzimu' si můžete počíst na jiném místě těchto stránek.

Sehnání a instalace
Hru 'podzim' v současné verzi (1.02) lze získat dvěma způsoby. Buď si ji můžete stáhnout z titulní stránky, nebo si ji můžete pořídit za zbytečných 50Kč (ale více také neodmítám) na nějakém českém conu, kde se budu zrovna vyskytovat (Advík, AkiCon, YukiFest, AnimeFest) ve velmi sympatickém balení (oboustranný obal, potištěné CD, etc - díky patří DanoviQ).
Pro instalaci stačí příslušný soubor (dle operačního systému) jednoduše rozbalit na nějaké místo (klidně na plochu) a spusit soubor exe v rozbalené složce.

Známé problémy
Úvodní video má občas tendenci se zakousnout, zvláště pokud během něj kliknete myší. Pokud se vám to stane, jen hru zavřete a pusťte znovu, jednou to vyjít musí. Je to problém enginu, který zatím, pokud vím, není řešitelný.

Interface
Ve hře se dá pohybovat buď myší nebo pouze klávesami. Hlavní menu je intuitivní, Nastavení taktéž (alespoň doufám). V galerii se nachází obrázky a informace k dívkám, ale až poté, co je potkáte, či úplně dohrajete jejich cesty. Čím více dohrajete, tím více toho v galerii bude :>
Ve hře se pak dá dále pohybovat kliknutím myši, enterem či mezerníkem. Klávesou Ctrl dojde ke spuštění rychlé četby (zda bude či nebude přeskakovat nepřečtený text záleží na nastavení). Rolováním kolečka myši se dá číst historie a kliknutím na kolečko se schová dialogové okno (pokud si chcete prohlédnout některou z dívek v plné kráse). Pravým tlačítkem myši se pak vstupuje do dialogu ukládání.

Merchandising
Pokud jste si 'podzim' nebo některou z dívek oblíbili natolik, že bez nich nemůžete žít, pak mám dobré zprávy. Pokud mne před nějakým conem včas kontaktujete, mohu vám zajistit za standardní cenu (25Kč) jednu z placek. Pokud by byl zájem o nějaké jiné věci, pak je třeba domluvit se na dalším postupu (a zda to bude možné, tašky pořád ještě nepotiskujeme... zatím).

Dotazy
Pokud se mne chcete na něco ohledně 'podzimu' zeptat (popřípadě domluvit merchandising či jen tak poklábosit), můžete mne kontaktovat na e-mailu lrajecky zavináč centrum tečka cz, popřípadě mívám občas zapnuté různé IM, jako ICQ (270-887-168), jabber (Wolfii zavináč jabbim tečka cz) či MSN (viz výše e-mail na centrum).

Závěrem
Vývoj 'podzimu' stále ještě není u konce, plánuje se mírně rozšířená verze (a verze v AJ), i když se neví, jak dlouho její vývoj zabere, vzhledem k tomu, že se současně pracuje na další hře. Doufám tedy, že 'podzimu' a celé naší skupině zachováte věrnost, a že se uvidíme u dalších verzí a her!


Back

Cz Optimalizováno pro 1280*cokoliv Fx 3.0.8 En